Kosmetické Zákroky


Vrásky

K odstranění vrásek může být použito několik léčebných postupů
 • Aplikace botulotoxinu:
Co je to botulotoxin?
Botulotoxin neboli klobásový jed je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Nejdříve byl používán v očním lékařství a neurologii a až následně byly zjištěny jeho možnosti při potlačení mimických vrásek a odstranění pocení. Množství látky užívané v kosmetologii je ale asi 1000x menší, než je dávka toxická. Samotný účinek botulotoxinu spočívá v blokádě nervového zakončení, sval je denervován a nepřichází do něj nervový vzruch ztrácí schopnost se stáhnout (tím dojde k vyhlazení vrásek). Postupem času dochází k vyplavování botulotoxinu a k opětnému „vzkříšení“ svalu, říkáme, že účinek je reverzibilní (vratný).
Jak dlouho efekt trvá?
Délka trvání efektu je individuální, udává se 3-6 měsíců, při opakovaných aplikacích se délka efektu prodlužuje až na 12 měsíců.
Jaká jsou omezení?
Bezprostředně po aplikaci si pacient nesmí 4 hodiny lehnout, kontraindikací je těhotenství a kojení
 
 • Chemický peeling:
Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Po nanesení látky dojde k postupnému odstranění odumřelých povrchových kožních buněk a podpoře tvorby kožních kolagenních vláken. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, akné, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem, výrazné zmírnění či odstranění pigmentových skvrn. Účinkem na hlubší vrstvy kůže (škáru) a kolagenní vlákna v ní obsažená působí i preventivně proti vzniku vrásek a celkovému stárnutí kůže. Vlastní zákrok trvá pouze několik minut, na obličej s při něm nanese chemická látka, která se po krátkém působení zneutralizuje. Zákrok je zcela bezbolestný. Na našem pracovišti používáme pouze nejkvalitnější přípravky předních světových firem. Pracovat s vysoce účinnými látkami chemického peelingu mohou pouze specielně školení lékaři.
Jak dlouho efekt trvá?
Kůra spočívá v provedení 4-6 sezení, efekt přetrvává půl roku až jeden rok.
Jaká jsou omezení?
Alergie na používanou látku, slunění po dobu celé kůry.
 
 • Výplně:
Preparáty na bázi kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní a je běžnou součástí kožní vrstvy – škáry. Její hlavní funkcí je zabezpečení dostatečné hydratace kůže. S přibývajícím věkem množství i kvalita kyseliny hyaluronové klesá a tím následně dochází k tvorbě a zvýrazňování vrásek. Princip spočívá ve vpravení speciálních gelů obsahujících kyselinu hyaluronovou do různých vrstev kůže, dle hloubky vrásek (střední a hluboké vrásky obličeje). Preparáty se aplikují prostřednictvím drobných vpichů.Výplňové materiály s kyselinou hyaluronovou se používají také k remodelaci obličeje ,  modelaci a zvětšování rtů. Efekt výplní je patrný ihned po aplikaci.
Jakl dlouho efekt trvá?
Kůra spočívá obvykle v provedení jednoho sezení, efekt přetrvává přibližně 1 rok.
Jaká jsou omezení?
Otok nebo mírné modřiny, do týdne ustupují. Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým faktorem.
 
 • Mezoterapie (mesolifting):
Mezoterapie je léčba při které se drobnými injekcemi do mezodermu (střední vrstva kůže) aplikuje látka podněcující tvorbu kolagenu a novotvorbu buněk. Výsledkem je efektní vyhlazení jemných a středně hlubokých vrásek, zlepšení hydratace kůže, její vyhlazení a oživení. Aplikovaný roztok obsahuje směs aminokyselin, koenzymů a vitamínů.
Jak dlouho efekt trvá?
První aplikaci po 1-2 měsících doporučuje zopakovat, dlouhodobá léčba spočívá v aplikaci přibližně jedenkrát ročně.
Jaká jsou omezení?
Několik dnů po aplikaci je nutné se vyvarovat slunečního záření, teploty pod bodem mrazu, působení přímého intenzivního tepla, je nutné používat ochranné krémy s vysokým UV faktorem.
 • Mikrojehličkování přístrojem DermaPen
Mikrojehličkování DermaPenem je inovativní ošetření, které aktivuje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu s dlouhodobým účinkem a zároveň donutí pokožku k přirozeným omlazujícím a ozdravujícím procesům.

Pomocí DermaPenu jsme schopni dosáhnout:
 1. omlazení pokožky
 2. zlepšení pružnosti pokožky
 3. snížení hloubky velkých vrásek
 4. zlepšení  jizev
 5. zmírnění  hyperpigmentací
 6. léčí rozaceu a kuperózu
 7. celkově regeneruje pokožku po opalování, únavě, stresu
 8. ošetření vlasové pokožky – prokrvuje a vyživuje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů
 9. zlepšení strií
Jak dlouho efekt trvá?
Po úvodním ošetření  (1- 4 aplikace v intervalu 4-6 týdnů) se doporučuje udržovací léčba s odstupem 9 měsíců.
 
Křečové žíly (varixy)
 • Sklerotizace:
Slerotizace varixů spočívá v aplikaci sklerotizující látky ethoxysklerolu do křečové žíly. Následně vyvolaný místní zánět vede k uzavření žíly a k odstranění žilního rozšíření. Slerotizace je velmi účinná miniinvazivní metoda vhodná k ošetření především drobných a středních varikozit dolních končetin. Metoda nevyžaduje pracovní neschopnost.
Jak dlouho efekt trvá?
V ošetřené oblasti je efekt trvalý
Jaká jsou omezení?
Neprovádět doskokové sporty, 2 týdny zákaz slunění, po dobu 2 - 6 týdnů je nutné denní nošení kompresivních punčoch nebo bandáže.

Padání vlasů

 • Sněžení (aplikace tekutého dusíku)
Lokální aplikace tekutého dusíku pomocí kryospraye zlepšuje prokrvení a výživu vlasových folikulů (váčků). Výsledkem zlepšené výživy je částečná obnova růstu vlasů. Je nutná opakovaná aplikace, zpravidla 1x týdně po dobu 1-3 měsíců.
Jak dlouho efekt trvá?
Velmi individuálně
Jaká jsou omezení?
Žádná
 • Aplikace kmenových buněk
Kmenová buňka odvozená z adipózní tkáně (ASC) je buňka obsažená v tukové tkáni. ASC jsou multipotentní buňky, jichž je ve tkáni hojnost a proto jsou ideální jako zdroj buněk v oblasti regenerativní medicíny. Infiltrované složky podporují diferenciaci dospělých kmenových buněk na buňky kůže a mají tak účinky působící proti stárnutí, vráskám, vypadávání vlasů a rozjasňující pokožku.

Kmenové buňky:
 1. Vyživují a zlepšují kvalitu již stávajících vlasů
 2. Podporují cirkulaci krve v pokožce hlavy
 3. Revitalizují vlasové váčky
 4. Zastavují nadměrné vypadávání vlasů
 5. Podporují obnovu růstu vlasů

Jak dlouho efekt trvá?
Výsledná délka efektu je individuální, obvykle řada měsíců, sezení je zapotřebí při vytrácení se účinnosti opakovat.
           
 
Přístrojové lymfodrenáže

Lymfoven je stolní elektrický přístroj úspěšně používaný k lymfatické (mízní) drenáži. Lymfatická drenáž pomáha normalizovat a udržovat vyvážený vztah dynamického proudění mezi krevním a lymfatickým systémem a tkání. Poruchy v mízním nebo žilním systému, málo aktivní svalové odčerpání mají za následek funkční i estetické změny kůže, podkoží  i dalších orgánů.  Lymfatická drenáž přístrojem Lymfoven pomáhá ve značné míře zvýšit průtok a zmírnit, až zcela odstranit, negativní patologické projevy poruch lymfatického systému.

Lékařské indikace:
 • lymfedém primární a sekundární,
 • cévní nedostatečnost,
 • chronická žilní nedostatečnost,
 • křečové žíly,
 • předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy,
 • terapie bércových vředů,
 • pooperační a poúrazové otoky,
 • profylaxe žilní trombózy

Kosmetické aplikace:
 • kosmetické masáže zaměřené na odstranění celulitidy,
 • pro sportovní a rekondiční masáže se zaměřením na lymfatické cesty,
 • pro masáže zaměřené na zlepšení vzhledu, tvarování a formování postavy,
 • pro masáže zaměřené na zvýšení pružnosti pokožky,
 • odstranění pocitu těžkých nohou, rekondiční aplikace u sportovců a pracovníků s vysokým zatížením nohou
 
Injekční lipolýza


Za tajemstvím mládí této metody označované jako Dracula therapy, stojí naše vlastní krev. Krevní plazma obsahuje růstové faktory a proteiny, které pokožku regenerují a startují procesy omlazení zcela přirozenou cestou, tělu vlastní. Omlazení přichází z naší vlastní krve, nehrozí tedy alergie či přenosy chorob.
 
Významnou novinkou v oblasti omlazování pleti (anti aging medicíny) je plazmová terapie, založená na aplikaci vlastní plazmy, která je před zákrokem získána z krve pacienta. Používá se k regeneraci stárnoucí kůže, zejména v oblasti obličeje, krku a hřbetu rukou. Léčba je pro
tělo naprosto přirozená, nedochází k aplikaci žádných tělu cizích látek, nevyskytují se alergické reakce, není riziko přenosu chorob. Tato tělu přirozená léčba  využívá výrazných regeneračních schopností krevní plazmy.
Výkon trvá dle rozsahu 20-30 minut. Pacientovi je nejprve odebráno malé množství krve, ze které je následně v centrifuze separována krevní plazma. Ta je následně aplikována do místa ošetření. Autologní (tělu vlastní) plazmaterapie je vhodná nejen pro pacienty  s unavenou, povadlou a stárnoucí pleti, ale je doporučována i pro preventivní anti aging ošetření.
Úvodní cyklus – 1 aplikace za 3-6 týdnů, celkem 3 aplikace, udržovací terapie – 1 aplikace za 6 měsíců.
 
Pro zajímavost – Drákula pitím krve čerpal životní sílu. Čachtická paní, kněžna Báthoryová, krvavými koupelemi získala zpět ztracené mládí.


 
Ošetřované partie:
 • podbradek
 • tváře
 • krk
 • vnitřní i vnější stehna
 • hýždě
 • paže
 • dolní a horní partie břicha
 • tukové polštářky na ramenou, rukou, kloubech a zádech

Jak efekt dlouho trvá?
Udáván je mnohaměsíční efektMezonitě (Prime Lifting)
Do středu zájmu estetické dermatologie se v posledních několika letech dostává aplikace nití do pokožky za účelem korekce měkkých tkání. Tato metoda je srovnatelnou alternativou pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou podstoupit operační řešení.
Mezonitě jsou novou omlazující procedurou využívající zpevňování povolené kolagenové tkáně pomocí speciálních nití obsahujících samovstřebatelný polydioxanon. Tento materiál je plně biokompaktibilní, nevyvolávající nežádoucí reakci organismu na cizorodou látku. Doba vstřebávání je obvykle 6-9 měsíců.
Mezonitě se pomocí speciální jehly-vodiče zavádí do problémové oblasti. Reakcí na zavedení nití je tvorba kolagenu, který výsledně plní zpevňující funkci.
Výkon je obvykle velmi dobře tolerován, je časově nenáročný, neomezuje v obvyklých aktivitách či péči o tělo a obličej. Pro výkon je charakteristický okamžitý efekt, který se v průběhu několika měsíců zesiluje.
Pro zajímavost – je to metoda, která sahá již do starého Egypta, tehdy si krásná Kleopatra nechávala vkládat do pokožky zlaté nitky.


Injekční lipolýza
Lipolýza je jednou z nejnovějších neoperačních metod v oblasti lokalizovaného odstraňování tukové tkáně. Principem této efektivní metody je aplikace látek způsobujících zvýšené odbourávání tuku v tukových buňkách a jeho následné odstranění lokálně zvýšeným žilním a lymfatickým tokem. Injekční lipolýza napomáhá v ošetřené oblasti zmenšení tukové vrstvy, tukových polštářků a celulitidy.
Během lipolýzi se tenkou jehlou aplikuje látka fosfatydylcholin do nežádoucího nahromaděného tuku. Fosfatydylcholin je enzym získaný ze sojových bobů, zároveň však vytvářený i vlastním tělem. V důsledku jeho působení dochází ke štěpení tuků na malé části, které jsou přirozenou cestou eliminovány z těla.
Efekt injekční lipolýzy je patrný přibližně za 4 týdny, doporučuje se opakovaná aplikace v rozmezí 6-8 týdnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti.
 
 
 
 

Od 2. do 6.9. čerpá MUDr Haklová dovolenou.

V termínu od 2.9. do 6.9. čerpá MUDr Haklová řádnou dovolenou

 

OPĚT PŘJÍMÁME NOVÉ PACIENTY !!!

Až do odvolání přijímáme nové pacienty, nabízíme krátkou objednací dobu.

 

Mezonitě (Prime Lifting)

Do středu zájmu estetické dermatologie se v posledních několika letech dostává aplikace nití do pokožky za účelem korekce měkkých tkání. Tato metoda je srovnatelnou alternativou pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou podstoupit operační řešení.

 

Plazmaterapie

Významnou novinkou v oblasti omlazování pleti (anti aging medicíny) je plazmová terapie, založená na aplikaci vlastní plazmy, která je před zákrokem získána z krve pacienta. Používá se k regeneraci stárnoucí kůže, zejména v oblasti obličeje, krku a hřbetu rukou.

 

Injekční lipolýza

Lipolýza je jednou z nejnovějších neoperačních metod v oblasti lokalizovaného odstraňování tukové tkáně. Principem této efektivní metody je aplikace látek způsobujících zvýšené odbourávání tuku v tukových buňkách a jeho následné odstranění lokálně zvýšeným žilním a lymfatickým tokem.

 

Mezoterapie

Nově nabízíme mezoterapii mikrojehličkováním přístrojem DermaPen - lékařská verze, hloubka vpichu až 3 mm.